Igemete ravi

Igemehaiguste esmasteks tunnusteks on halb hingeõhk, veritsevad igemed, hammaste suurenenud liikuvus, hammaste asendimuutused ja hambavahede tekkimine. Seda põhjustavad halb suuhügieen, suitsetamine kui ka geneetiline eelsoodumus.

Kõige sagedasem igemehaigus on parodontiit, mis on hammast ümbritsevate kudede põletik.   Parodontiidi tõttu hävineb aja jooksul hammast ümbritsev luu, mille tagajärjel hakkavad hambad loksuma ja närimine muutub valulikuks. Parodontiit esineb üldjuhul täiskasvanutel ja on krooniline haigus, kuid on olemas ka laste ja noorukite parodontiit, mis võib kohati väga agressiivne olla  ning vajab kindlasti ravi.

Esmane igemete ravi on hambakivi ja katu korrapärane puhastus. Üliolulist rolli mängib ka patsiendi kodune suuhüügieen. Regulaarselt tuleb käia hambaarsti juures kontrollis ning lasta hambaid professionaalselt puhastada.

Kaugele ulatuvat parodontiiti, mis on tekitanud juba luulised kahjustused, on võimalik teatud juhtudel ka kirurgiliselt ravida kuid täpsed ravimeetodid  sõltuvad juba konkreetsest patsiendist, tema haiguse ulatusest, koostöö soovist ja harjumustest.

Teata oma murest

captcha