Igemehaiguste ravi ja kirurgia

Igemehaiguste ravi on pidev protsess. Kui haigus on juba edasi arenenud, siis seda täielikult välja ravida pole enam võimalik. Haigust saab  ainult kontrolli all hoida ja ennetada selle progresseerumist.

Paljudel juhtudel ei ole vaja kirurgiliselt sekkuda ja haiguse saab kontrolli alla ka mittekirurgiliste protseduuride abil. See on patsiendi jaoks oluliselt soodsam ja mugavam lahendus. Seetõttu ongi inimesele endale kasulikum pöörduda  hambaarsti poole võimalikult kiiresti kohe pärast esimeste sümptomite ilmnemist.

Igemepõletiku ravimata jätmisel (hambakattu ja kivi ei eemaldata) hakkavad  hambaid ümbritsevad  kinnituskoed hävinema. Hamba kinnitus lõualuusse kaob ja tekivad sügavad taskud hambajuure ja igeme vahele, kus on soodne pinnas parodontiiti tekitavate bakterite kasvuks. Sealt on juba võimatu patsiendil endal kui ka väga raske arstil hambakivi ja kattu puhastada.

Igemehaiguste ravi puhul sõltub ravitulemus väga suurel määral patsiendi soovist haigust kontrolli all hoida. Esmane tingimus on regulaarselt hambaarsti juures käimine, et hoida hammaste seisukord koguaeg kontrolli all ning teostada vajaduse korral professionaalset hambakatu- ja hambakivieemaldamist ning kirurgilist küretaazi. Igapäevane suuhügieen, hammaste pesu ja hambavahede pesu pikendavad ravitulemuste kestvust.

Kui parodontiit on levinud juba nii kaugele, et on tekkinud luulised taskud, on neid teatud juhtudel võimalik kirurgiliselt puhastada ja kunstluuga taastada.

Teata oma murest

captcha