Hammaste implantatsioon

Hambaimplantaat on kõige efektiivsem ja kaasaegsem viis proteesida puuduvad hambad.

Enne hambaimplantaadi asetamist tuleb hinnata proteesimise vajadust ja sobivust. Suurt rolli mängivad patsiendi anatoomilised struktuurid, luumahu olemasolu, üldtervis, harjumused ja tarvitatavad ravimid.

Hambaimplantaat pannakse patsiendi lõualuusse ja selle eelduseks on piisav olemasolev luumaht ning korralik suuhügieen. Riskifaktoriteks on suitsetamine, diabeet, halb suuhügieen, aktiivsed parodondihaigused ja osteoporoosi vastased ravimid.

Peale hambaimplantaadi paigaldamise operatsiooni võib esineda valu, turset, punetust ja hematoome. Igale patsiendile antakse koju kaasa ka infoleht, kus on täpne ülevaade, kuidas pärast hammaste implantatsiooni võimalikult hästi paraneda.

Hambaimplantaati tuleb hooldada samamoodi nagu enda hammast ja kontrollis tuleb käia tavapäraselt.  Kuid hammaste implantaate kahjustavad suitsetamine, üldhaigused (diabeet), osteoporoosivastased ravimid, patsiendi parafunktsioonid (hammaste krigistamine), halb suuhüügieen ja aktiivne parodondihaigus.

Vanaduspensionäridel on võimalik saada Haigekasslt üks kord kolme aasta jooksul 256  €  proteesimisele kulunud raha kompensatsiooni.

Hammaste implantaatidele ja kroonidele on garantii 2 aastat.

Teata oma murest

captcha