Hambaravi

Hambaravi on suuõõne, igeme ja hammaste haiguste väljaselgitamine ja ravi. Samuti patsientide harimine hammaste eest hoolitsemise ja hamba- ning igemeahaiguste vältimise teemal. Hambaravi alla kuulub ka lootusetult lagunenud hammaste eemaldamine, vältimaks haiguse edasist levikut, ja nende proteesimine.

Kui hammas valutab, on viimane aeg alustada hambaraviga, sest valu on põletiku märk.

Kui valu puhul hambarsti juurde ei pöörduta, levib põletik hambast lõualuusse, mille ravi on juba palju keerulisem ja mahukam. Paljudel juhtudel on tarvis see hammas ka eemaldada. Hambaeemaldamise järgselt tuleks hammas kindlasti proteesida, sest hammaste puudumine hammaskonnas põhjustab olemasolevate hammaste koormuse suurenemise ja võib põhjustada ka allesjäänud hammaste asendi muutuse hambakaares.  See toob omakorda kaasa juba ridamisi selliseid probleeme nagu hambakaaries jms. Seega, puuduvad hambad tuleks õigeaegselt asendada, säilitamaks hammaskonna tervikliku funktsiooni, parima tervise ja esteetika.

Kuidas hammaste eest hoolitseda?

Hammaste eest hoolitsemine seisneb õiges hambapesu tehnikas, õigetes toitumisharjumustes ja korralises hambarsti külastamises. Hambaid tuleb pesta 2 korda päevas, hommikul ja õhtul ning 1 kord päevas tuleb puhastada ka hambavahed, kas hambaniidi, hambavaheharja või hambavahe veesurvepesuriga, sõltuvalt sellest, millist vahendit on hambaarst soovitanud. Väga oluline on ka hammaste puhtuse kontroll peale hambapesu. Seda saab teha, kas närides hambakatu indikaator tablette, mis värvivad puhastamata jäänud hambakatu eredat värvi.  See võimaldab näha mustaks jäänud kohti ja need kerge vaevaga ära puhastada. Kõige lihtsam viis on keelega üle hammaste libistada, sest puhas hambapind on reeglina sile kui klaas. Kui hammas peale pesu tundub kare, on ta katuga kaetud ning see tuleks uuesti puhtaks pesta. Hambapesu eesmärk on puhas hammas.

Õigeaegne kontroll võimaldab avastada probleemid nende algstaadiumis, mis teeb nende lahenduse kiiremaks, meeldivamaks ja odavamaks. 

Teata oma murest

captcha