Hambakroonid

Hambakroon on portselanist, tsirkooniga tugevdatud portselanist või metallist tehtud hammas, mida kasutatakse hamba taastamiseks, kui selle krooniosa on ulatuslikult lagunenud.

Meie paigaldame täisportselanist, tsirkooniumist ja metallokeraamilisi hambakroone, kus metallkarkass on kaetud portselaniga. Soovi korral pakume ka täisvalu kroone kullast või kroomkoobalist.

Täiskeraamilised ja tsirkoonium kroonid on reeglina esteetilisemad kui metallokeraamilised kroonid. Need sobivad nähtavas piirkonnas asuvate hammaste taastamiseks. Nende hind on ka veidi kallim, kui näiteks tavalisel metallokeraamilisel kroonil. Täistsirkoon kroonide puhul ei ole portselani murdumise riski materjali suure tugevuse tõttu. Portselani  murdumise riski vähendamiseks tehakse vajadusel patsientidele kaitsekaped, mida tuleb öösiti suus hoida.

Metallokeraamilised (MK) kroonid, sobivad hästi tagumiste hammaste taastamiseks juhtudel, kus patsientidel ei esine parafunktsioone (hammaste krigistamine). MK kroonide puhul ainus risk on see, et portselan võib aja jooksul metallist lahti murduda ja kroonil paljastub metall.

hambakroonidKroonide paigaldamiseks peab olema säilinud piisav hulk oma hamba kudet.  Ebapiisava hulga korral ei pruugi krooni paigaldamine alati võimalik olla.

Hambakroonid on hea viis taastada lagunenud hambaid. Neid on lihtne puhastada, nad taastavad hästi hamba funktsiooni ja on töökidlad ning esteetilised. Välisel vaatlusel ei ole üldjuhul võimalik kindlaks määrata, kas tegu on oma hambaga või hästitehtud krooniga.

Hambakroone võivad kahjustada parafunktsioonid, ehk ülemäärane koormus. See võib näiteks tekkida hammaste krigistamise ajal.

Hambakroonide paigaldamise ajal ja peale seda võib esineda valu, mis on ajutine ja möödub lühikese aja pärast. Pärast protseduuri ei ole soovitatav umbes 1 tund süüa.

Teata oma murest

captcha