Eemaldatavad proteesid

Suust eemaldatavate proteeside valikus on pehmel baasisel, akrüülbaasisel või metallkarkassil (tugibüügel) proteesid. Pakume ka implantaatidele kinnituvaid suust eemaldatavaid proteese, mille eelis on parem stabiilsus ja puhastatavus.  Eemaldatavaid proteese kasutatakse ka erinevate tööde puhul ajutise lahendusena.

Eemaldatavaid proteese saab paigaldada kõigile, kuid tuleb arvestada, et tugeva lõualuuatroofia puhul on nende püsivus kehvem, eriti alalõua puhul. Implantaatidele toetuva suust eemaldatava proteesi eeliseks implantaatidele kinnituva silla ees on võimalus protees suust ära võtta ja korralikult puhtaks pesta.

Eemaldatavaid proteese tuleb kord aastas ümberbaseerida. Lõualuu muudab ajapikku oma kuju ja atrofeerub proteeside all, mille tõttu protees jääb ebatäpseks ( “suureks”).  Selle tagajärjel on kasutamine häiritud ja suurem risk murdmiseks. Eemaldatavad proteesid võivad katki minna ka siis, kui patsient nad kogemata näiteks põrandale pillab.

Suust eemaldatavaid proteese tuleb vähemalt kaks korda päevas  suust ära võtta ja jooksva vee all korralikult puhtaks pesta. Kõige parem oleks neid pesta ka iga söögikorra järel. Eelmaldatavate proteeside alla jääb toit kinni ning kui on ka oma hambad veel suus, võib kauaaegne toidu kontakt nendes kaariest põhjustada. Samuti olemas ka erinevaid vahendeid nagu vees lahustuvad tabletid, mis aitavad proteese desinfitseerida.

Vanaduspensionäridel on võimalik saada Haigekassalt üks kord kolme aasta jooksul 256 € proteesimisele kulunud raha kompensatsiooni.

Suust eemaldatavatele proteesidele kehtib garantii 6 kuud.

Teata oma murest

captcha